Mobilní aplikace DÚKapka usnadňuje cestování veřejnou dopravou po celém Ústeckém kraji v rámci integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Možnost nákupu jízdenky přes mobilní telefon je vhodnou alternativou klasického prodeje jízdenek bez kontaktu s řidičem, průvodčím nebo pokladní.

Mezi hlavní funkce DÚKapky patří nákup jízdenek, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje.

Nákup jízdenek už nemůže být jednodušší. Po zvolení konkrétní jízdenky zaplatíte zadáním platební karty. Jízdenky je možné nakoupit i do zásoby a postupně je aktivovat. Pro nákup i aktivaci je nutné být připojen k internetu, kontrola jízdenky probíhá v režimu offline. V případě dlouhodobých časových jízdenek je však z důvodu zabezpečení jízdenek vyžadována pravidelná komunikace instalované mobilní aplikace s backofficem mobilní aplikace. Z tohoto důvodu musí být na zařízení, na kterém je mobilní aplikace nainstalována, zajištěno aktivní připojení k internetu minimálně 1x za tři dny.

Platnost jízdenky začíná 1 minutu po její aktivaci. Jednotlivé i jednodenní síťové jízdenky lze zakoupit i bez registrace. Se zlevněnou jízdenkou musí být předložen i potřebný průkaz pro doložení nároku na slevu.

 

Ověřování uživatelských účtů

Ověřování uživatelských účtů aplikace DÚKapka je možné v informačních kancelářích provozovaných Dopravní společností Ústeckého kraje, p.o.

Adresy jednotlivých informačních kanceláří naleznete na: https://ds-uk.cz/kontakty#informacni-kancelare

 

Kontakty

Kontaktujte nás v případě reklamace, podnětů či připomínek k aplikaci nebo při problémech se zobrazením QR kódu u aktivní jízdenky na:
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 477 070 800 (v pracovní dny od 07:30 hod. do 16:00 hod.)

Připomínky k Integrovanému dopravnímu systému Dopravy Ústeckého kraje (IDS DÚK), prosím, kontaktujte Odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje na:
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Důležité odkazy

http://www.dukapka.cz/

https://www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje.asp

https://www.facebook.com/dopravauk.cz/