Mobilní aplikace DÚKapka usnadní cestování veřejnou dopravou po celém Ústeckém kraji v rámci integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Obzvlášť v této „bezkontaktní covidové“ době je možnost nákupu jízdenky přes mobilní telefon vhodnou alternativou klasického prodeje jízdenek bez kontaktu s řidičem, průvodčím nebo pokladní.

Mezi hlavní funkce DÚKapky patří nákup jízdenek, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje.

Nákup jízdenek už nemůže být jednodušší, po zvolení konkrétní jízdenky zaplatíte zadáním platební karty. Jízdenky je možné nakoupit i do zásoby a postupně je aktivovat. Pro nákup i aktivaci je nutné být připojen k internetu, kontrola jízdenky probíhá v režimu offline.

Platnost jízdenky začíná 1 minutu po její aktivaci. Jednotlivé i jednodenní síťové jízdenky lze zakoupit i bez registrace. Se zlevněnou jízdenkou musí být předložen i potřebný průkaz pro doložení nároku na slevu.

Nyní lze zakoupit pouze jednorázové a jednodenní síťové jízdenky. Až budou dopravci připraveni na strojovou kontrolu jízdenek, půjde zakoupit i časové vícedenní jízdenky.

Pro cestující je připraven také web http://www.dukapka.cz/, kde dohledají veškeré informace spojené s užíváním této aplikace.

 

Odkazy na podrobnější informace - krajské webové stránky http://www.dukapka.cz/ a https://www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje.asp a na Facebookové stránky dopravy ÚK https://www.facebook.com/dopravauk.cz/

 

Leták DUKapka
Popular 6.18 MB 884
29.03.2021 07:59:29

DÚKapka - informace pro veřejnost
Popular 90.92 KB 813
29.03.2021 07:59:06